Hem / Produkter / PU-regnrock / Barnens PU-regnrock

Barnens regnjacka

Stilnummer: KBB1055
Produktbeskrivning

Barnens regnjacka Beskrivning:

Vattentät / vindtät / reflekterande barns regnjacka , används för barn utomhuslek / vandring, alla sömmar svetsades med transparent PU-tejp, justerbar och avtagbar huva, # 5 YKK Nylon kontrastfärg dragkedja på CF i regnjackan. Dragkedjefärgen är samma som snäppfärg.


Barnens regnjacka detaljer:

Allt material kan nå Öko-Tex 100 Standard.

Tyg: 68% Polyester 32% PU, 190gsm, WP = 3000mm.
Storlek: 74-80-86-92-98-104-110-116-128

Färg: italienska havet / lime / lila vin / ljusblått / ljusrosa

Förpackning: en pc en PE-polybag, och 20 st i en kartong, cirka 7 kg per kartong, kartong = 45x28x28cm


Storlekstabellen vi gjorde tidigare för din referens:

Barnens regnjacka / CM 74 80 86 92 98 104 110 116 128
Längd från HPS374043464850525457
Axel32,53333,53434,53535,53636,5
1/2 bröstkorg323436384042444650
1/2 hem283032343638404245
Hemhöjd222222222
Armhåla1717,51818,51919,52020,521
Ärm: 1 / 2shoulder + hylsan434548515457606366
1/2 Bicep1515,51616,51717,51818,519
1/2 ärm öppen77,257,57,7588,599,510
Nacke1616,51717,51818,51919,520
Fram nacke5,5666,56,5777,57,5
Rygg nacken nedåt1,51,51,51,522222
Kragehöjd5555,55,55,5666
Huvhöjd252525,52626,527282930
Huvbredd202020212121222223


Relaterad berättelse om barnens regnjacka:

Rukka är ett välkänt varumärke i Europa. Och detta är den första barnens regnjacka vi gjorde för den. Men det placerade bara cirka tusen stycken varje beställning för denna barns regnjacka under de senaste åren. Men i början av detta år 2020 placerade den plötsligt fem tusen bitar i färg Italienskt hav och kalk. Det är verkligen en överraskning och jag tycker att den här regnjackan borde säljas mycket bra i dessa två färger förra året.


FAQ om barnens regnjacka:

F: Vad är MOQ för den här regnjackan för barn?

A: 1 000 st per färg. Om mängden är mindre än den, blir priset högre.


F: Är tyget upp till Oeko-Tex 100-standarden?

S: Ja, du kan kontrollera certifikatet för Oeko-Tex 100 från "Ladda ner".


F: Kan du göra prover som tillhandahållen design?

S: Prover kan göras exakt enligt köparens design och kan klara testerna.


F: Vad kommer provet att vara leveranstid?
A1: Enligt din designritning. Provet behöver cirka 10 dagar.

A2: Befintlig provtid: 3-5 dagar.


F: Hur mycket blir provavgiften?

S: Den här typen av barnprov för regnjacka är gratis att få, men expressfrakt kommer att betalas av kunden.


F: Har du QC-system?

A: Ja, det gör vi, vi har totalt 5 gånger inspektion innan frakt.


F: När är din praktiska tid för köparen att kontakta?

S: Vi har online-svarstjänster i 24 timmar, så vi kommer att svara när som helst efter kundens bekvämlighet.


Q. Accepterad OEM-beställning?

A: Ja, vi har full erfarenhet av OEM- och ODM-beställningar.


F: Vilka är dina betalningsvillkor?
S: Vår normala betalningstid är T / T. 30% deposition och 70% innan leverans för första beställningen, och med det långsiktiga samarbetet, kommer vi gradvis att slappna av 70% balans betalning.

Kontakter
  • Telefon: +86 158 3399 2359
  • E-post: michael@puraincoat.com
  • kvarteren: 314, Hengshan Street, Yuanshi County, Shijiazhuang, Hebei, Kina 051130
Kontakta oss
michael@puraincoat.com 18427162 michaelleeis

michaelleeis