Hem / Produkter / PU-regnrock / PU-regnrock för kvinnor

Lång PU-regnrock dam-KBW1021

Stilnummer: KBM1021
Produktbeskrivning

Beskrivning:

Klassisk / vattentät / vindtät / fashionabla / fodrade damer med lång PU-regnrock, med randigt fleecefoder inuti kroppen och huven, och Nylon 210T-foder inuti ärmarna och nederkant. Justerbar huva, midja och nederkant av matchad polyestersträng, alla sömmar svetsades med transparent PU-tejp, # 5 plast tvåvägs dragkedja på regnrockens CF.


Specifikation:

Allt material överensstämmer med Oeko-Tex 100 Standard.

Shell Fabric:; 50%; Polyester 50%; PU,; 190 gsm, WP = 3000 mm.

Foder i kropp och huva: 100% polyester, fleece, 200 gsm.
Storlek: 36-38-40-42-44-46-48-50-52

Färg: Navy / Light Blue / Yellow

Förpackning: en uppsättning; en PE-polybag och 10; st i en kartong, cirka 10 kg; per kartong, kartong = 55x40x30 cm

图片1.png


Storlekstabellen vi gjorde tidigare för denna Ladies Long PU Raincoat / CM:

Lång PU regnrock / CM för damer 36 38 40 42 44 46 48 50 52
1/2 bröstbredd52545658606264,56769,5
1/2 midjebredd50525456586062,56567,5
1/2 höftbredd55575961636567,57072,5
1/2 bottenlängd57596163656769,57274,5
CB Längd92949698100100100100100
CB till midjan40,54243,54546,548484848
1/2 övre ärm21222324252627,52930,5
1/2 krage längd252627282930303131
Skaftbredd6,56,56,56,56,56,56,56,56,5
Under breddbredd333333333
Ärmlängd747678808182828282
1/2 ärm öppen1313,51414,51515,51616,517
CF-kragehöjd9910101011111111
Huvhöjd353536363738393939
Huvbredd262628282930313131
Skillnad mellan fram / bak888888888
Nedre ficköppning181820202222222222
CB-slitshöjd202020202222222222


FAQ:

F: Vad är MOQ för den här långa PU-regnrocken för damer?

A: 500 st per färg. Om mängden är mindre än den, blir priset högre.


F: Är tyget i enlighet med Oeko-Tex 100-standarden?

S: Ja, du kan kontrollera certifikatet för Oeko-Tex 100 från "Ladda ner".


F:; Vilket land exporterade denna Women's Long Raincoat till?

A: Danmark.


F: Vilket märke är den här långa PU-regnrocken för?

A: kopenhaken.


F: Kan du göra prover som tillhandahållen design?

A: Prover; kan göras exakt enligt köparens design och kan klara testerna.


F: Vilka är dina betalningsvillkor?
A: Vår normala betalningstid är T / T. ; 30% insättning och 70% innan leverans för första beställningen, och med det långsiktiga samarbetet, kommer vi gradvis att slappna av 70% balans betalning.


Kontakter
  • Telefon: +86 158 3399 2359
  • E-post: michael@puraincoat.com
  • kvarteren: 314, Hengshan Street, Yuanshi County, Shijiazhuang, Hebei, Kina 051130
Kontakta oss
michael@puraincoat.com 18427162 michaelleeis

michaelleeis