Hem / Produkter / PU-regnrock / PU-regnrock för män

Lång PU regnrock för män

Stilnummer: KBM1016
Produktbeskrivning

Beskrivning:

Högkvalitativ / vattentät / vindtät / fashionabla män; Lång PU regnrock: för ridning för män under regniga dagar. Alla sömmar svetsades med transparent PU-tejp, justerbar huva av polyester / bomullssträng, # 5 plast på två sätt dragkedja på CF på regnrocken, två plackets kan vara vattentäta, mer, starkt.

14MM DIAMETER PLASTIC FLAT TOP SNAPS X 21; DTM SHELL

9MM DIAMETER PLASTIC COATED FLAT TOPRIVETTER X 15; DTM SHELL

2 CM VELKRO FÖR HJUDJUSTERING & STÄNGNING @ FRAMKRAV; DTM SKAL

2CM VELKRO FÖR BENSTÄLL; SVART

25MM BROTT ELASTISK INTE RULL FÖR BENSTRÅPAR; SVART

15MM BREDD ELASTISK INTE RULL FÖR CUFFS; SVART

PLASTIKA TOGGLES FÖR DRAWCORD X 4; DTM SHELL

PLASTIC DRAWCORD CAPS X 4; DTM SHELL

9MM DIAMETERPLASTISKA ÖLJETTER

FÖR DRAWCORD X 4; DTM-SKAL


Specifikation:

Allt material kan nå Öko-Tex 100 Standard.

Shell Fabric:; 70%; Polyester 30%; PU,; 210 gsm, WP = 5000 mm.

Huvfoder: 100% polyestertrikot
Storlek:; XXS-; XS-SML-XL-XXL-3XL

Färg: Svart / marinblå

Förpackning: en uppsättning; en PE-polybag och 10; st i en kartong, cirka 10,5 kg; per kartong, kartong = 55x40x25 cm

图片6.png图片6.png图片6.png图片6.png图片6.png

Storlekstabellen vi gjorde tidigare för denna Lång PU Regnrock herr / CM:

Lång PU regnrock herr / män XXS XS S M L XL XXL 3XL
Bröstcirkel110116122128134140146152
Hem Circle127133139145151157163169
Hemmans manschetthöjd2,52,52,52,52,52,52,52,5
Cape Height på CF2424,52525,52626,52727,5
Cape Height på CB2626,52727,52828,52929,5
Framlängd från HPS127129130132133135136138
Halsbredd20,52121,52222,52323,524
Framhalssläpp8,599,51010,51111,512
Back Neck Drop2,52,52,52,52,52,52,52,5
Krage cirkel5052545658606264
Topp krage cirkel48,550,552,554,556,558,560,562,5
CF-kragehöjd7,57,57,57,57,57,57,57,5
CB kragehöjd8,58,58,58,58,58,58,58,5
Skaftbredd77777777
CF huvhöjd37,53838,53939,54040,541
Huvbredd25,52626,52727,52828,529
Huvpanelbredd vid öppningen1313131313131313
Huvpanelbredd i halsringningen99999999
Ärmhål från HPS25,526,527,528,529,530,531,532,5
Ärmlängd8081828384858687
bicep4648505254565860
Falsk manschett öppen33,53434,53535,53636,537
Falsk manschett Höjd2,52,52,52,52,52,52,52,5
Elastisk manschettöppning avslappnad19,52020,52121,52222,523
Elastisk manschettöppning sträckt28,52929,53030,53131,532
Elastisk manschetthöjd55555555
Elastisk höljhöjd1,71,71,71,71,71,71,71,7
Welt Pocket från CF2,7533,253,53,7544,254,5
Huvflikbredd4,54,54,54,54,5555
Huvflikens längd999999,59,59,5
Huvflik från Hood Edge1717171717171717
Hood Topstiching Width at Neckline33333333
Huva kardborrebandhöjd1313131313131313
Hood kardborrbandbredd22222222
Midjeposition från HPS48,54949,55050,55151,552
Huvudsträngslängd979899100101102103104
Midja sträng längd127133139145151157163169
Första Vent-fliken från midjan2626262626262626
Andra ventilfliken från midjan4444444444444444


图片7.png图片7.png图片7.png

Relaterad berättelse:

Den här långa PU-regnrocken för män är verkligen en klassisk stil av hög kvalitet för män som rider utanför under regniga dagar. Det är inte bara vattentätt utan kan också ge dig bekvämt ridning. Och det finns två 2,5 cm bredd; elastisk tejp sys; inuti de två sidosömmarna vid benpositionen är detta en riktigt humaniserad design som kan göra pälsen mer stängd för kroppen när du åker.


Varför välja oss:

1, kvalitet och leverans är båda de viktigaste sakerna för oss.

2, kundens krav är alltid den enda standarden för vårt arbete.

3, Vi kan göra prover enligt din design omedelbart.



FAQ:

F: Vad är MOQ för den här långa PU-regnrocken för män?

A: 500 st per färg. Om mängden är mindre än den, blir priset högre.


Fråga: Är tyget upp till Oeko-Tex 100-standarden?

S: Ja, du kan kontrollera certifikatet för Oeko-Tex 100 från "Ladda ner".


F: Vilket land exporterade den här PU-regnrocken för män?

A: Australien.


F: Kan du göra prover som tillhandahållen design?

A: Prover; kan göras exakt enligt köparens design och kan klara testerna.


F: Vad kommer att vara provleveranstiden?
A1: Enligt din designritning. Provet behöver cirka 10 dagar.
A2: Befintlig provtid: 3-5 dagar.


F: Hur mycket blir provavgiften?
S: Det beror på vilken provstil du behöver och den mängd du ber om provet. Efter att ha fått dina svar på ovanstående frågor, kommer vi att citera dig provavgift i enlighet därmed.


F: Kompletteras provavgiften?
A: Provavgiften återbetalas vid beställning och beställningen; kvantiteten är inte mindre än vår MOQ.


F: Har du QC-system?

A: Ja, det gör vi, vi har totalt 5 gånger; inspektion innan frakt.


F: När är din praktiska tid för köparen att kontakta?

S: Vi har online-svarstjänster i 24 timmar, så vi kommer att svara när som helst efter kundens bekvämlighet.


Q. Accepterad OEM-beställning?

A: Ja, vi har full erfarenhet av OEM- och ODM-beställningar


F: Vilka är dina betalningsvillkor?
A: Vår normala betalningstid är T / T. ; 30% insättning och 70% innan leverans för första beställningen, och med det långsiktiga samarbetet, kommer vi gradvis att slappna av 70% balans betalning.




Kontakter
  • Telefon: +86 158 3399 2359
  • E-post: michael@puraincoat.com
  • kvarteren: 314, Hengshan Street, Yuanshi County, Shijiazhuang, Hebei, Kina 051130
Kontakta oss
michael@puraincoat.com 18427162 michaelleeis

michaelleeis