Hem / Produkter / PU-regnrock / PU-regnrock för kvinnor

PU-regnrock för kvinnor-KBW1009

Stilnummer: KBW1009
Produktbeskrivning

Beskrivning:

Vattentät / vindtät / fashionabla kvinnor; PU-regnrock med fodra i en enda jersey, används för kvinnors utomhusaktivitet under regniga dagar, svetsfogar med transparent PU-tejp, justerbar huva med polyester / bomullssträng, # 5YKK nylon matchad dragkedja på CF of jacka, allt snäpp är med logotyp.


Specifikation:

Allt material kan överensstämma med Oeko-Tex 100 Standard.

Shell Fabric:; 64%; Polyester 36%; PU,; 220 gsm, WP = 5000mm.

Foder: 100% polyester, singeltröja
Storlek: 36-38-40-42-44-46-48

Färg: Navy / Pink

Förpackning: en uppsättning; en PE-polybag och 20; st i en kartong, cirka 12 kg; per kartong, kartong = 60x40x25 cm

Plaggvård: Handtvätt, Kemtvätt, Tvätt inte i maskin, Maskintvätt skadar tygets vattentäta prestanda. Denna regnrock är lätt att hantera med lätt regn, snabbtorkning. Det är fantastiskt i en lätt drizzle eller dryss, kanske är den inte lämplig i tung regnstatus, och den är bra som en lätt jacka också.


Storlekstabellen vi gjorde tidigare för denna PU-regnrock / dam:

Kvinnors PU Raincoat 36 38 40 42 44 46 48
½ Bröstet51535558616467
½ Hem53555760636669
Främre och bakre fall4444444
½ Ärmhål23242526272829
½ Bicep20212223242526
½ armbåge16,51717,51818,51919,5
½ Ärmöppning12,5131313,513,51414
CB Längd8182,58485,5878888
CB-ärmlängd85868788898990
Axel41424344454647
Nacke19,52020,52121,52222,5
Back Neck Drop222222,52,5
Framhalssläpp999,59,51010,510,5
CF-kragehöjd9999999
Dragkedja nedtill till nederkant10101010101010
Huvhöjd35353535353535
Huvbredd2525,525,526262626
Fickflikbredd16161616171717
Fickflikhöjd6666666
CF-skaftbredd6,56,56,56,56,56,56,5


图片2.png图片2.png

Varför välja oss:

1, kvalitet och leverans är båda de viktigaste sakerna för oss.

2, kundens krav är alltid det enda målet och standarden för vårt arbete.

3, Vi kan göra prover enligt din designinformation omedelbart.


FAQ:

F: Vad är MOQ för denna PU-regnrock för kvinnor?

A: 500 st per färg. Om mängden är mindre än den, blir priset högre.


F: Kan du göra prov som tillhandahållen design för denna PU-regnrock för kvinnor?

A: Prover; kan göras exakt enligt köparens design och kan klara testerna.


F: Hur mycket blir provavgiften?
S: Det beror på vilken provstil du behöver och den mängd du ber om provet. Efter att ha fått dina svar på ovanstående frågor, kommer vi att citera dig provavgift i enlighet därmed.


F: Kompletteras provavgiften?
A: Provavgiften återbetalas vid beställning och beställningen; kvantiteten är inte mindre än vår MOQ.


F: Vilka är dina betalningsvillkor?
A: Vår normala betalningstid är T / T. ; 30% insättning och 70% innan leverans för första beställningen, och med det långsiktiga samarbetet, kommer vi gradvis att slappna av 70% balans betalning.


Kontakter
  • Telefon: +86 158 3399 2359
  • E-post: michael@puraincoat.com
  • kvarteren: 314, Hengshan Street, Yuanshi County, Shijiazhuang, Hebei, Kina 051130
Kontakta oss
michael@puraincoat.com 18427162 michaelleeis

michaelleeis